Autor Taxidermie natočí filozofickou sci-fi podle Stanislawa Lema
Vědeckofantastické vize polského spisovatele Stanislawa Lema inspirovaly již nejednoho filmaře. Podle Lemova románu Solaris vznikly dokonce tři snímky, z nichž ten nejslavnější natočil sovětský velikán Andrej Tarkovskij. Z knihy K mrakům Magellanovým zase vycházeli Jindřich Polák s Pavlem Juráčkem, když psali scénář k československé sci-fi Ikarie XB-1. Nejnověji se do této společnosti hodlá přidat maďarský režisér György Pálfi, který jako svůj další film připravuje volnou adaptaci románu Pánův hlas.
Pálfiho snímek The Voice bude sledovat příběh maďarského novináře, jehož otec v 70. letech zmizel do Spojených států a už se nevrátil. Když se novinář rozhodne vydat se do USA na investigativní misi, zjistí, že otec zde zkoumal "hlasy" z vesmíru, které by mohly značit přítomnost mimozemské inteligence.
Protagonistou románu Pánův hlas přitom není žádný novinář, ale matematik Peter Hogarth, který pod dozorem Pentagonu pracuje na tajném výzkumném projektu v nevadské poušti. Lemova kniha je vyprávěná skrze Hogarthovy deníkové, mnohdy těžce filozofující zápisky, v nichž se hrdina zamýšlí nad řadou témat, od evoluční biologie, přes etická úskalí vojenského výzkumu, až po vědeckofantastickou fikci a její klišé.
Pálfi, kterého proslavil zejména snímek Taxidermia a střihový experiment Final Cut - Dámy a pánové, původně místo filmu The Voice chystal jiný, ještě ambicióznější projekt. Měl jím být středověký epos Toldi podle stejnojmenné knižní trilogie maďarského spisovatele Jánose Aranyho. Na velkolepý snímek s navrhovaným rozpočtem 2,5 miliardy forintů (zhruba 200 milionů korun) se ale tvůrcům nakonec nepodařilo získat finance.