Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Severské webseriály i zrestaurovanou klasiku nabídne Juniorfest

Severské webseriály i zrestaurovanou klasiku nabídne Juniorfest

novinka / festival / Redakce / 28. 10. 2022 / komentáře (16)

Zrestaurovanou verzi Ukradené vzducholodi Karla Zemana, nové české pohádky Tajemství staré bambitky 2 nebo Princezna zakletá v čase 2 v doprodovu tvůrčích delegací či výběr webseriálů z produkce severských veřejnoprávních televizí nabídne 15. ročník mezinárodního filmového festivalu pro děti a mladé publikum Juniorfest, který se koná od 4. do 10. listopadu 2022 v šesti městech Plzeňského kraje. K Plzni, Domažlicím, Dobřanům, Přešticím a Horšovskému Týnu se festival nově rozrostl i do Klatov. Juniorfest obsadí Kolonádu, Kino Šumava a Refektář jezuitské koleje. Plzeňští návštěvníci mohou nově zhlédnout filmy v aule Gymnázia Františka Křižíka.

Festival nabízí soutěž celovečerních animovaných filmů, dětských filmů a filmů pro mladé publikum. Každá z nich uvede šestici snímků. Animovaná sekce představí například nizozemský film Kvík o darovaném prasátku. V dětské sekci se objeví koprodukční Kulíšek a ze sekce pro mladé diváky může zaujmout Comedy Queen, švédský snímek o plnění vlastních snů a snaze vypořádat se se smrtí matky. Soutěžní snímky hodnotí odborná porota. Po dvou letech do ní usednou nejen čeští, ale opět i zahraniční filmoví profesionálové. Na Juniorfest dorazí ředitelka polského festivalu Kids Kino a programová ředitelka vzdělávacího oddělení asociace New Horizons Kamila Tomkiel-Skowronska nebo zakladatel prvního německého divadla, v němž děti hrají role napsané pro děti, Thomas Heinemann. Z českých zástupců přijali roli porotců například režisér Karel Janák nebo Michaela Pavlátová, režisérka animovaného filmu Moje slunce Mad (2021). Dalším hostem festivalu bude německý herec Erdogan Atalay známý ze seriálu Kobra 11 jako vrchní komisař Semir.

Novinkou je již zmíněná sekce webseriálů. Ta má za cíl představit především produkci severských veřejnoprávních televizí, které se otevřeně věnují závažným tématům. Vedle příběhu Hashtag o severských riots, jež vychází ze skutečné události na instagramové scéně, nabídne program také mysteriózní teenage horor Kryptid o mýtickém živočichovi ze severských dějin.

Součástí Juniorfestu je i program pro profesionály a studenty filmových škol. Industry Days nabídnou například producentský panel na téma filmové produkce pro děti a mladé publikum a diskusní pořad s dramaturgyní Janou Čížkovskou a publicistou Sašou Michailidisem na téma současných trendů ve tvorbě webseriálů a on-line produkce pro mladé publikum. Workshop Green Filming představí téma udržitelného natáčení, včetně příkladů z realizace minisérie Král Šumavy, která vznikala v květnu letošního roku v okolí Padrťských rybníků a v Kostele sv. Václava ve Skořicích. Odborný program nabídne i masterclass estonského animátora Meelise Aruleppa, jenž současně usedne do zahraniční poroty, a dále setkání s Lenkou Szántó. Ta představí novou tvorbu pro placenou platformu VOYO.

Část letošního industry programu se bude odehrávat i na půdě brněnské Masarykovy univerzity. Tam zamíří v rámci připravovaného přednáškového cyklu hosté festivalu Noel Brown, Renate Zylla, Gert K. Münterfering nebo Marijke de Valck. Všichni jmenovaní se profesionálně zabývají dětským filmem. Kromě toho se Juniorfest podílí na organizaci mezinárodní konference CEE Animation Forum, která proběhne 2. a 3. listopadu v plzeňském DEPO2015. Událost přivítá na 120 filmových profesionálů z celé Evropy.

Přečteno 730x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

Opakuji,  (5.11.2022 02:57)

že moje poznámky nemají vztah k tomuto článku. Jsou poslední odpovědí na zatracení všech svobod nové podobě Zrůdy, která pěstuje hitlerismus své osoby. Nikdy neuvěřím v její nacismus, byť by se jí podařilo zaslepit třeba všechny a celý svět. Nacismus nemá žádný smysl a žádnou budoucnost. Zločiny její minulosti nebudou zapomenuty.

Odpovědí na  (5.11.2022 02:52)

odhalení nacismu není ultranacismus. Rodiče Zrůdy, kdyby viděli, co za svinstva způsobí jediná zrůda, kterou navíc zplodili, by navždy litovali, navždy by cítili vinu a stud za osobu, ke které by už nikdy necítili nic jiného než čistou zášť a nenávist. Viděli by osobu, která "rozumí všemu" a neumí nic jiného než ubližovat a šířit zlo a probouzet nenávist v dalších lidech… Tuto Zrůdu by navždy zatratili. Je pro ni výhodné odpovídat na odhalení nacismu ultranacismem. Vše by se jí zhroutilo jako domeček z karet, kdyby pravda o Zrůdě vyšla najevo…

Schvalovaním  (5.11.2022 02:41)

nacistických praktik jsou dále schvalovány podobná svinstva jako jsou genocidy nebo mučení zvířat… Někomu to ovšem za pomstu stálo - styďte se!

Zde  (5.11.2022 02:27)

.

(Zkrátka  (5.11.2022 02:23)

budoucnost není v nacismu, tím méně pak v jeho potvrzovaní…)

Slaví-li  (5.11.2022 02:22)

svinskost ve všech podobách triumf v podobě Zrůdy, věřím, že je to jen dočasné. Howgh.

Protože  (5.11.2022 02:12)

nacismus, rasismus a xenofobie ani techniky s nimi spojené NESMÍ zvítězit (ani v případě, že by je prosazoval/a Prezident/ka Celého světa, kterého/ou nechci…….

Protože  (5.11.2022 02:09)

nacismus, rasismus a xenofobie ani techniky s ním spojené NESMÍ zvítězit.

Protože  (5.11.2022 02:07)

nacismus, rasismus a xenofobie nesmí zvítězit…

Udělal jsem  (5.11.2022 02:02)

proti Zrůdě a šíření nacistické ideologie a způsobů opravdu hodně. Můj hlas byl umlčen. Přišel jsem opravdu o hodně. Nenechám si ovšem Zrůdou a jejími zaslepenými příznivci zničit celý život… Proto se nebudu dále ozývat, aniž bych ze svého krajně morálního postoje v mysli ustoupil byť jen o píď. To slavnostně slibuju.

Otázka zní  (5.11.2022 01:53)

Je dobré podporovat nacismus a všechny techniky s ním spojené (od propagandy přes mučení až po eliminaci člověka) nebo stále existují hodnoty, ke kterým má cenu se hlásit?

+pozn.  (5.11.2022 01:44)

Na mysli mám samozřejmě prolhanou Onnu - novou stoupenkyni hitlerismu ve své podobě… Mé poznámky se tudíž k tomuto konkrétnímu článku nijak nevážou.

P.P.S.  (5.11.2022 01:41)

Zbabělců je na světě už dost, nenechme jim možnost se pomocí nacistických delikátních lží Zrůdy šířit se exponenciálně dál.

P.P.S.  (5.11.2022 01:39)

Proti nacistickým lžím Zrůdy existuje jediná obrana: lidé, kteří seberou dost odvahy jim nevěřit a třeba se podívat i pravdě do očí.

P.S.  (5.11.2022 01:34)

Možná budu obviněn z toho, že stavím věci příliš černobíle, což je asi největší nepochopení - projev ať už záměrné nebo nezáměrné zaslepenosti. Zaslepenosti, proti které se musím ozvat. Černobílé vidění světa prosazuje právě Zrůda se svými technikami velmi delikátních lží. Pokud jí na tohle a všechny další lži naletíme, bude s námi konec patrně nejen morálně……

Čím se kryje?  (5.11.2022 01:25)

Čím se kryje jedna rasistická nacistická xenofobní zrůda z FAMU? V očích mnoha lidí jsou její zvrácené představy o znásilňování a mučení, které s takovým gustem realizuje, příliš lákavé. Jsou zaslepení lží nebo možná stejně prolhaní. Postavme se na odpor novému hitlerismu, který vyvinula. Nesouhlasme s její ideologií a ztrestejme řádně zvrácenou praxi, která je na to navázána. Nedejme šance její zálibě ve lhaní, mučení a znásilňovaní. Vy ostatní, nebuďte zaslepení. Šíří nacistické myšlenky a snaží se jim dodat beztrestnost. Nikdy se s tím nesmiřme a nikdy nezapomeňme!

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #148

#148

srpen 2023DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Argentinu i Batmana nabídne letošní Noir Film Festival

Přišla v noci i do Litoměřic, festval zahájí zjevení letošní sezony

Festival v Litoměřicích bude překračovat hranice

Na LFŠ přijedou Lav Diaz i Rajko Grlić

KVIFF: Na co jít ve Varech? Těchto 6 filmů si nenechte utéct

Locarno ocení Tsai Ming-lianga

Hlynur Pálmason: „Film je zvláštní rostlina.“

AFO uvede filmy s oscarovou nominací i Herzogův výlet do mozku


DALŠÍ Z RUBRIKY festival

KVIFF: Brutální vedro svědí a pálí jako nezhojená rána

KVIFF: Defraudanti se vtipně zpronevěřují normám žánru i práce

KVIFF: Karlovarský Toni Erdmann odbourává zábrany i bránici

KVIFF: Blažiny lekce uštědřují divákům pořádný monokl

KVIFF: Alegorická detektivka Úsvit není ani ryba, ani rak

KVIFF: Na co jít ve Varech? Těchto 6 filmů si nenechte utéct

Kulantně extravagantní restart / 73. Berlinale

Cinefilní potěšení / Mezinárodní festival Clermont-Ferrand


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Filmový festival Litoměřice

Argentinu i Batmana nabídne letošní Noir Film Festival

Přišla v noci i do Litoměřic, festval zahájí zjevení letošní sezony

Festival v Litoměřicích bude překračovat hranice

Na LFŠ přijedou Lav Diaz i Rajko Grlić


RUBRIKY

anketa (33) / český film (119) / český talent (39) / cinepur choice (33) / editorial (122) / fenomén (84) / festival (124) / flashback (20) / fragment (18) / glosa (244) / kamera-pero (18) / kauza (1) / kniha (135) / kritika (1135) / mimo kino (195) / novinka (835) / pojem (36) / portrét (55) / profil (102) / reflexe (27) / report (152) / rozhovor (188) / scénář (4) / soundtrack (91) / téma (1048) / televize (141) / událost týdne (296) / videohra (86) / web (46) / zoom (175)