Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Víc než vizuální noviny

mimo kino / Petra Chaloupková / 29. 3. 2021

V době stále stoupajícího vlivu sociálních sítí a zvyšujícího se tempa digitálních médií ztrácí tradiční „off-line“ žurnalistika svou prestižní pozici rychleji než kdy dřív. Jeden z nejuznávanějších světových deníků The New York Times tak přistoupil vedle digitalizace psaného obsahu i ke kreativnější odpovědi na nové požadavky on-line prostředí. Namísto informativních vlogů a žánrů televizního zpravodajství se zaměřil na rozvoj investigativního dokumentu a krátkých formátů autorského filmu. Díky dlouhodobé podpoře etablovaných i debutujících dokumentaristů a výrazných novinářských osobností vznikla platforma rozšiřující a překračující hranice nonfikční audiovize i tisku 21. století. V současnosti se značka NYT čím dál výrazněji prosazuje i na poli celovečerní filmové produkce.

Tento článek není k dispozici online. Můžete si jej přečíst v tištěném čísle Cinepuru.

Cinepur #134

Článek vyšel v časopise Cinepur #134, duben 2021.

V tomto čísle mimo jiné najdete... Úvod k tématu: Česká detektivka (Lukáš Skupa, téma) • Literární detektivka v dialogu s filmaři (Pavel Mandys, téma) • 1000 a jeden Kaufman / Narcistní podoby autora, který se nemůže vystát (Petra Chaloupková, portrét) • Nesamozřejmá detektivka a samozřejmý zločin / Oddechový čas krimi žánru v první polovině šedesátých let (Martin Mišúr, téma) • Smolný pich, duch doby a festivalové diváctví / Pandemické Berlinale (Pavel Sladký, report) • Vraždy v ráji číslo 24 / Paradise Killer (Ondřej Trhoň, videohra) • a další.

Obsah čísla / Koupit

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #144

#144

prosinec 2022DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY mimo kino

#shashtagemnejdáldojdeš / #martyisdead

Po stopách paměti a představ / Asi to ukončím

Syndrom vyhoření státu / Colectiv

Blok 99 / Za zvuků krve

Kostěný tomahawk

Legenda o konci klasického princeznovského světa / Odvážná Vaiana

Star Trek: Do neznáma

Neutečeš


DALŠÍ Z RUBRIKY

144 Editorial

Candyman. Candyman. Candyman. Candyman… Candyman Candyman

Životopis ve čtyřech aktech / Portrét Nagisa Óšima

Blondýnka / Páni mají raději oběti

Rimini / 41⁄2

Úvod k tématu Devadesátky

R.N.M. / Člověk člověku medvědem

Znamení doby / Kolaps a apokalypsa v kinematografii devadesátých let


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

TBH / WTF

KVIFF: Kyslík, ticho, klid

KVIFF: Hádej, kdo zas přijde na večeři

KVIFF: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu, ale báli se to natočit

KVIFF: Dějiny za dveřmi


RUBRIKY

anketa (32) / český film (119) / český talent (39) / cinepur choice (33) / editorial (119) / fenomén (83) / festival (117) / flashback (17) / fragment (18) / glosa (243) / kamera-pero (16) / kauza (1) / kniha (132) / kritika (1116) / mimo kino (192) / novinka (825) / pojem (36) / portrét (52) / profil (100) / reflexe (27) / report (150) / rozhovor (187) / scénář (4) / soundtrack (88) / téma (1029) / televize (138) / událost týdne (291) / videohra (83) / web (46) / zoom (174)