Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Lars Von Trier se vrací do Království, natočí třetí sezónu

Lars Von Trier se vrací do Království, natočí třetí sezónu

novinka / Redakce / 18. 12. 2020

Pokud na poli autorské televize v 90. letech vznikl podobně zásadní seriál jako Twin Peaks Davida Lynche, pak je jím určitě Království dánského enfant terrible Larse Von Triera. Žánr nemocničních dramat podrobil Von Trier ve dvou sériích radikální revizi. Spoléhal se přitom na provokativní spojení dokumentaristického stylu a hororově fantaskních motivů.

Fanoušci se teď mohou těšit na návrat do světa příznačného špitálu. Dánská produkční společnost Zentropa oznámila, že Lars Von Trier v příštím roce natočí třetí sérii Království s podtitulem Exodus. Zatímco minulé dvě série byly vždy čtyřdílné, tenkrát bude epizod pět. Můžeme očekávat návrat některých protagonistů z minula a zároveň výskyt nových postav. Třetí sezóna Království měla původně vzniknout již na přelomu století, ale vývoj tehdy zamrzl, když zemřeli dva klíčoví herci Ernst-Hugo Järegård a Kirsten Rolffes.

Von Trier k třetí řadě Království zatím vydal kryptické prohlášení, z nějž je těžké vyčíst, o co přesně v jeho seriálové novince půjde. Režisér například hovoří o hranicích, které si můžeme namalovat jako čáry na papír a které mohou znamenat řadu různých věcí. Jako by tím narážel na své filmy Dogville a Manderlay, které se odehrávaly v divadelních kulisách a symbolicky ohraničených prostorech. Postavy jimi však procházely, jako kdyby byly přirozené. A co znamená podtitul Exodus? Podle Von Triera prý záleží, odkud a z jaké části hranice se na něj díváme.

Ať už to s Královstvím dopadne jakkoli, půjde o další Trierův počin po jeho (opět) polarizujícím filmu Jack staví dům z roku 2018. Dánský filmař bude režírovat všech pět epizod a na scénáři bude spolupracovat se scenáristou Nielsem Vørselem, jenž byl také u předchozích řad Království.

Von Trierovo nové nemocniční pandemonium si budeme moci vychutnat v roce 2022. V Dánsku bude mít seriál premiéru na místním streamovacím kanálu Viaplay. Můžeme ale čekat, že se Království rychle dostane i na mezinárodní festivaly. Jedním z lákadel ostatně budou i nově restaurované verze předchozích dvou sezón.

Přečteno 657x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #133

#133

únor 2021DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

David Fincher chystá film podle komiksové série The Killer

Bertrand Bonello připravuje nové sci-fi melodrama La Bête

Darren Aronofsky natočí film o přejídajícím se tlouštíkovi

Lars Von Trier se vrací do Království, natočí třetí sezónu

Luca Guadagnino vyhlíží seriálový Návrat na Brideshead

3Kino Fest nabídne online středoevropské filmy i workshopy

Juniorfest se přesouvá na web, nabídne filmy i živé přenosy

Denis Villeneuve natočí minisérii podle románu Joa Nesbøho


DALŠÍ Z RUBRIKY

Eastwood o Eastwoodovi

Losing Control / Control

David Fincher chystá film podle komiksové série The Killer

Režisér, který dává největší tuzéry / Nechte je všechny mluvit

Třeba nakonec narostou křídla / Rok 2020 v kinematografii

Úvod k tématu: David Fincher

Nejlepší filmy roku 2020

Editorial 133: David Fincher


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Berlinale 2021

David Fincher chystá film podle komiksové série The Killer

Bertrand Bonello připravuje nové sci-fi melodrama La Bête

SCANDI 2021 online

Darren Aronofsky natočí film o přejídajícím se tlouštíkovi


RUBRIKY

anketa (27) / český film (107) / český talent (34) / cinepur choice (33) / editorial (107) / fenomén (73) / festival (96) / flashback (7) / fragment (18) / glosa (214) / horizont (29) / hudba (24) / kamera-pero (4) / kauza (33) / kniha (126) / kritika (996) / mimo kino (165) / nekrolog (1) / novinka (792) / objev (2) / pojem (36) / portrét (19) / profil (112) / reflexe (25) / report (120) / rozhovor (170) / scénář (4) / soundtrack (53) / téma (960) / televize (114) / událost týdne (268) / videohra (70) / web (42) / zoom (165)