Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Karty děsu / Cultist Simulator

videohra / Ondřej Trhoň / 27. 7. 2020

Hra Cultist Simulator uniká jednoduchému popisu. Před hráčem se rozprostírá velký stůl. Teď je na něm jen pár políček, digitálních „karet“. Jedna je práce, pak peníze, karty zdraví a tajemný dopis od nedávno zesnulého dědy. Stačí tepající srdce přetáhnout do prázdného okénka v práci a začne odpočet. Po deseti vteřinách se vám karta vrátí, vyčerpaná, spolu s dalšími financemi. Zdraví se obnovuje čekáním nebo spánkem, ale brzy po začátku na herní pole přibude další sada akcí – snění, průzkum, spánek, studium, a především přesýpací hodiny. Ty v pravidelných intervalech ukrajují peníze, zatímco při neúspěšných pokusech o rozluštění okultních tajemství na plán přistanou karty děsu. Stačí tři, aby vyvolaly nemilosrdný ciferník prohlubujícího se zoufalství. Duševní rozklad nebo chudoba jsou přitom jen dva z možných konců Cultist Simulatoru. Nad dalšími katastrofami ale září ten hlavní: sen splnit svou okultní ambici a vystoupat na vrchol Mansu, domu Slunce. Stačí si jen vybrat: osvícení, moc, nesmrtelnost.

Tento článek není k dispozici online. Můžete si jej přečíst v tištěném čísle Cinepuru.

Cinepur #130

Článek vyšel v časopise Cinepur #130, srpen 2020.

V tomto čísle mimo jiné najdete... Editorial 130: Kinematografie Hongkongu (Jindřiška Bláhová, editorial) • Z dláždění na pláž / Než skončí léto (Tomáš Gruntorád, kritika) • Ennio Morricone / Skladatel, který udělal z hudby hlavní postavu (Jiří Špičák, soundtrack) • #Hongkong Films Matter / Dvakrát o budoucnosti Hongkongu a tamní kinematografie v době protestní (Haruna Honcoop, téma) • Příběhy obyčejného autorství / Petr Zelenka (Martin Svoboda, portrét) • Mezi žánry, přístupy a autory / Neviditelná legenda Corey Yuen (Dan Krátký, téma) • a další.

Obsah čísla / Koupit

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #130

#130

srpen 2020DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY videohra

Zmutovaná soap opera / Mutazione

Rozpolceně o válce / Battlefield 1

The Walking Dead / Zombie apokalypsa v intimním podání

Star Wars Battlefront / Pohodlná nostalgie

Talos Principle / Strašně nesmyslná náplň existence

Oxenfree / O vztazích a rádiových frekvencích

South Park: The Stick of Truth / Společenstvo klacku

Portal a Portal 2 / Chytrá myš v chytrém bludišti


DALŠÍ Z RUBRIKY

Eastwood o Eastwoodovi

Víc než westernová revize / First Cow

Bradley Cooper si zahraje v novince Paula Thomase Andersona

Kniha o Pavlovi a Daně

Ondřej Šálek / Pochopení za každou cenu

Editorial 130: Kinematografie Hongkongu

Mezi žánry, přístupy a autory / Neviditelná legenda Corey Yuen

Falešní hráči hongkongské komedie / Filmy bratrů Huiových


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Zmutovaná soap opera / Mutazione


RUBRIKY

anketa (25) / český film (99) / český talent (34) / cinepur choice (33) / editorial (104) / fenomén (73) / festival (93) / flashback (4) / fragment (18) / glosa (214) / horizont (29) / hudba (24) / kamera-pero (1) / kauza (33) / kniha (123) / kritika (970) / mimo kino (162) / nekrolog (1) / novinka (775) / objev (2) / pojem (36) / portrét (16) / profil (110) / reflexe (25) / report (115) / rozhovor (167) / scénář (4) / soundtrack (51) / téma (939) / televize (110) / událost týdne (259) / videohra (68) / web (42) / zoom (163)