Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Karty děsu / Cultist Simulator

videohra / Ondřej Trhoň / 27. 7. 2020

Hra Cultist Simulator uniká jednoduchému popisu. Před hráčem se rozprostírá velký stůl. Teď je na něm jen pár políček, digitálních „karet“. Jedna je práce, pak peníze, karty zdraví a tajemný dopis od nedávno zesnulého dědy. Stačí tepající srdce přetáhnout do prázdného okénka v práci a začne odpočet. Po deseti vteřinách se vám karta vrátí, vyčerpaná, spolu s dalšími financemi. Zdraví se obnovuje čekáním nebo spánkem, ale brzy po začátku na herní pole přibude další sada akcí – snění, průzkum, spánek, studium, a především přesýpací hodiny. Ty v pravidelných intervalech ukrajují peníze, zatímco při neúspěšných pokusech o rozluštění okultních tajemství na plán přistanou karty děsu. Stačí tři, aby vyvolaly nemilosrdný ciferník prohlubujícího se zoufalství. Duševní rozklad nebo chudoba jsou přitom jen dva z možných konců Cultist Simulatoru. Nad dalšími katastrofami ale září ten hlavní: sen splnit svou okultní ambici a vystoupat na vrchol Mansu, domu Slunce. Stačí si jen vybrat: osvícení, moc, nesmrtelnost.

Tento článek není k dispozici online. Můžete si jej přečíst v tištěném čísle Cinepuru.

Cinepur #130

Článek vyšel v časopise Cinepur #130, srpen 2020.

V tomto čísle mimo jiné najdete... Naděje, se kterou se dá začít znovu / Do poslední kapky krve (Antonín Tesař, flashback) • Ženský film stokrát znovu a lépe (Petra Chaloupková, mimo kino) • Falešní hráči hongkongské komedie / Filmy bratrů Huiových (Antonín Tesař, téma) • Víc než westernová revize / First Cow (Ondřej Pavlík, zoom) • Z dláždění na pláž / Než skončí léto (Tomáš Gruntorád, kritika) • Editorial 130: Kinematografie Hongkongu (Jindřiška Bláhová, editorial) • a další.

Obsah čísla / Koupit

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #131

#131

říjen 2020DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY videohra

Zmutovaná soap opera / Mutazione

Rozpolceně o válce / Battlefield 1

The Walking Dead / Zombie apokalypsa v intimním podání

Star Wars Battlefront / Pohodlná nostalgie

Talos Principle / Strašně nesmyslná náplň existence

Oxenfree / O vztazích a rádiových frekvencích

South Park: The Stick of Truth / Společenstvo klacku

Portal a Portal 2 / Chytrá myš v chytrém bludišti


DALŠÍ Z RUBRIKY

Eastwood o Eastwoodovi

Denis Villeneuve natočí minisérii podle románu Joa Nesbøho

Kde uvidíme covidí debuty?

Editorial 131: Film a feminismus

Křičet nahlas i potichu / Tvorba současných rozzlobených animátorek

Padesát odstínů stmívání / Temný narativ v antifeministických romancích

(Tele)vize feminismu / Od emancipovaného konzumerismu k matriarchálnímu rebelství

Čtyři podoby novodobého ženství ve filmu / Meryl Streep, Tilda Swinton, Cate Blanchett a Kate...


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Zmutovaná soap opera / Mutazione


RUBRIKY

anketa (25) / český film (100) / český talent (34) / cinepur choice (33) / editorial (105) / fenomén (73) / festival (95) / flashback (5) / fragment (18) / glosa (214) / horizont (29) / hudba (24) / kamera-pero (2) / kauza (33) / kniha (124) / kritika (980) / mimo kino (163) / nekrolog (1) / novinka (785) / objev (2) / pojem (36) / portrét (17) / profil (111) / reflexe (25) / report (116) / rozhovor (168) / scénář (4) / soundtrack (51) / téma (946) / televize (111) / událost týdne (263) / videohra (69) / web (42) / zoom (164)