Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Letní filmová škola

Letní filmová škola

událost týdne / Redakce / 16. 7. 2019

Letní filmová škola tento rok slaví půlkulaté výročí. 45. ročník filmového festivalu, který se tradičně koná v Uherském Hradišti, opět představí tvorbu významných režisérů či filmových vln a hnutí.

V pohledu do minulosti se LFŠ zastaví u francouzské nové vlny. Kromě proslulých definujících snímků, jako U konce s dechem nebo Nikdo mne nemá rád, sekce představí i méně známé tvůrce Jacquese Roziera, Guye Gillese nebo Jacquese Doniol-Valcroze. Z režisérů klasického Hollywoodu festival připomene Williama Wylera, v jehož retrospektivě se kromě jiného objeví filmy Prázdniny v Římě, Na větrné hůrce nebo Lištičky.

V cyklu Ikona se přehlídka zaměří na oslavovaného rakouského auteura Michaela Hanekeho. Z jeho filmografie diváci uvidí rané snímky Sedmý kontinent či 71 fragmentů chronologie náhody, ale i zatím poslední režisérův film Happy End.

Vlastní sekce se dočká také americké nezávislé hnutí New Queer Cinema, kam patří například filmy Dereka Jarmana, Todda Haynese nebo Guse Van Santa. Cyklus Východní přísliby se zaměří na současnou tvorbu postkomunistických zemí. V nové sekci Terra festivalis se pak představí fenomén současné bulharské kinematografie, která v posledních letech zažívá na mezinárodních přehlídkách výjimečně silné období. Půlnoční sekce pak zmapuje původem italský hororový subžánr giallo.

Mezi hosty, kteří na LFŠ letos dorazí, bude ruský režisér Alexej German, rumunský filmař Cătălin Mitulescu, polský režisér Lech Majewski a dále Hynek Bočan nebo Milan Lasica.

Letní filmová škola proběhne ve dnech od 26. července do 4. srpna. Další informace k programu naleznete na oficiálním festivalovém webu.

Přečteno 360x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #129

#129

červen 2020DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY událost týdne

Dny evropského filmu

TADY VARY

FAMUFest 36

Cinepur na doma

Free Cinema na doma

East Doc Platform

La Película

Festival Eigasai


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Další film Almodóvara a Penélope Cruz bude o paralelních matkách

Homemade na Netflixu představí karanténní kraťasy známých filmařů

Dny evropského filmu

Film Místo pro lásku připomene tragicky zesnulé běloruské filmaře

TADY VARY


RUBRIKY

anketa (25) / český film (97) / český talent (34) / blu-ray (12) / cinepur choice (33) / dvd (121) / editorial (103) / fenomén (73) / festival (93) / flashback (3) / fragment (18) / glosa (214) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (122) / komiks (10) / kritika (962) / mimo kino (19) / nekrolog (1) / novinka (770) / objev (3) / pojem (36) / portrét (15) / profil (109) / reflexe (24) / report (115) / rozhovor (166) / scénář (4) / soundtrack (50) / téma (934) / televize (109) / tisková zpráva (1) / událost týdne (257) / videohra (67) / web (42) / zoom (162)