Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Villeneuve oživí Blade Runnera, Ford bude znovu Deckard

Villeneuve oživí Blade Runnera, Ford bude znovu Deckard

novinka / Redakce / 27. 2. 2015

V rozmezí jednoho týdne byla potvrzena pokračování k dvěma legendárním filmům Ridleyho Scotta. Minulou středu Neill Blomkamp na svém Instagramu ohlásil nový díl Vetřelce, který by měl podle čerstvých informací ignorovat třetí a čtvtý díl původní série. V noci na dnešek pak americká produkční společnost Alcon Entertainment vydala tiskovou zprávu o připravovaném pokračování k filmu Blade Runner. Ačkoli se chtěl režie druhého dílu klasické sci-fi původně ujmout sám Scott (v plánu dokonce bylo propojit fikční univerzum Blade Runnera se světem Vetřelce), nakonec se snímku chopí kanadský tvůrce Denis Villeneuve.

Villeneuve předloni natočil dvojici vřele přijatých snímků, thriller Zmizení a psychosexuální horor Nepřítel. Právě druhý jmenovaný snímek s Jakem Gyllenhaalem v hlavní dvojnické úloze vyniká působivě vykresleným prostředím snového velkoměsta, což je ostatně i jednou z nadčasových kvalit Scottova Blade Runnera. Do role Deckarda se vrátí Harrison Ford, který letos oslaví třiasedmdesáté narozeniny. Scénář by se ale měl odehrávat dvacet let po původním dílu, takže Fordův pokročilý věk nebude působit nevěrohodně.

Než začne Villeneuve na Blade Runnerovi pracovat, dokončí nejprve thriller Sicario, který má v zámoří naplánovanou premiérou na letošní září. Emily Blunt v něm ztvární agentku FBI, která se zapojí do tajné operace s cílem zlikvidovat šéfa mexického drogového kartelu. Ve filmu dále hrají Benicio del Toro nebo Josh Brolin.

Přečteno 1854x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #125

#125

říjen 2019DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Park Chan-wook natočí remake satirického filmu Sekera

EKOFILM přiveze 25 filmů i světové osobnosti kinematografie

Terrence Malick natáčí v Itálii film o životě Ježíše Krista

Na festival 3Kino přijede Krzysztof Zanussi i Agnieszka Holland

Bruno Dumont natočí s Léou Seydoux film ze života celebrity

Angela Schanelec chystá moderní převyprávění mýtu o Oidipovi

Cyklus Kino pravdy a lásky připomene v Brně výročí listopadu 89

Benátky: Babyteeth je suverénním debutem australské režisérky


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Park Chan-wook natočí remake satirického filmu Sekera

EKOFILM

Be2Can

EKOFILM přiveze 25 filmů i světové osobnosti kinematografie

Terrence Malick natáčí v Itálii film o životě Ježíše Krista


RUBRIKY

anketa (24) / český film (84) / český talent (33) / blu-ray (12) / cinepur choice (34) / dvd (121) / editorial (99) / fenomén (73) / festival (88) / fragment (18) / glosa (213) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (118) / komiks (10) / kritika (814) / minikritika (112) / nekrolog (1) / novinka (736) / objev (3) / pojem (36) / portrét (12) / profil (106) / reflexe (24) / report (111) / rozhovor (161) / scénář (4) / soundtrack (46) / téma (905) / televize (104) / tisková zpráva (1) / událost týdne (241) / výstava (1) / video (2) / videoart (16) / videohra (63) / web (42) / zoom (158)