Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Amy Adams ztvární Janis Joplin v životopisném filmu

Amy Adams ztvární Janis Joplin v životopisném filmu

novinka / Redakce / 24. 11. 2014

Dlouho odkládaný, vysněný projekt americké herečky Amy Adams podle posledních zpráv konečně dostane zelenou. Amy Adams (Mistr, Muž z oceli) chce ztvárnit legendární rockovou zpěvačku Janis Joplin, která následkem předávkování drogami zemřela v pouhých sedmadvaceti letech. Filmu s pracovním názvem Get It While You Can se ujme kanadský režisér Jean-Marc Vallée, který loni uspěl s jiným dramatem podle skutečných událostí, Klubem poslední naděje s oscarovým Matthewem McConaugheym v hlavní roli.

Janis Joplin byla významnou rockovou a bluesovou zpěvačkou, jejíž krátká kariéra dosáhla vrcholu koncem 60. let. Joplin, které se přezdívalo Královna psychedelického soulu, charakterizoval především nakřáplý hlas a energický projev. Amy Adams přitom plánuje jednotlivé písně v chystaném filmu sama odzpívat, čímž si už teď hlasitě říká o budoucí oscarovou nominaci.

Vallée na letošním filmovém festivalu v Torontu představil svůj poslední film, další životopisný příběh Divočina. Reese Witherspoone v něm hraje cestovatelku Cheryl Strayed, která se po smrti své matky vydala na dlouhou pouť napříč pacifickým pobřežím, aby se pokusila najít sama sebe.

Amy Adams se v nejbližší době objeví v novém filmu Tima Burtona Big Eyes. A ještě než se pustí do natáčení Get It While You Can, ztvární herečka hlavní roli v připravovaném sci-fi Story of Your Life dalšího frankofonního Kanaďana, Denise Villeneuva (Zmizení, Nepřítel). Biopic o Janis Joplin by se měl začít natáčet v půlce příštího roku.

Přečteno 2319x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #131

#131

říjen 2020DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Denis Villeneuve natočí minisérii podle románu Joa Nesbøho

Festival v Cannes letos uspořádá třídenní filmovou přehlídku

Wong Kar-wai napsal pokračování filmu Chungking express

Ostrava Kamera Oko uspořádá festivalový dystopický víkend

Festival krátkých filmů BRNO16 proběhne Uprostřed ničeho

Hirokazu Koreeda natočí svůj korejský debut o baby boxech

Björk si ve vikingském filmu zahraje slovanskou čarodějnici

Noirovou přehlídku za týden slavnostně zahájí Špinavá dohoda


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

3Kino Fest

Denis Villeneuve natočí minisérii podle románu Joa Nesbøho

BRNO16

Festival v Cannes letos uspořádá třídenní filmovou přehlídku

Wong Kar-wai napsal pokračování filmu Chungking express


RUBRIKY

anketa (25) / český film (100) / český talent (34) / cinepur choice (33) / editorial (105) / fenomén (73) / festival (95) / flashback (5) / fragment (18) / glosa (214) / horizont (29) / hudba (24) / kamera-pero (2) / kauza (33) / kniha (124) / kritika (980) / mimo kino (163) / nekrolog (1) / novinka (785) / objev (2) / pojem (36) / portrét (17) / profil (111) / reflexe (25) / report (116) / rozhovor (168) / scénář (4) / soundtrack (51) / téma (946) / televize (111) / událost týdne (264) / videohra (69) / web (42) / zoom (164)