Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Be2Can

Be2Can

událost týdne / Redakce / 6. 10. 2014

Dnes začíná více než týdenní přehlídka Be2Can, která do českých a slovenských kin přináší oceňované filmy z největších zahraničních festivalů - Berlína, Benátek a Cannes. "Velké filmové festivalové echo" pořádá distribuční společnost Film Europe, která své snímky prezentuje v takto organizované, ucelené podobě vůbec poprvé. Přehlídka bude probíhat na třech distribučních platformách: v kinech po celé republice, formou internetové služby video-on-demand v O2 Videotéce a na televizním kanálu Film Europe Channel.

Především v kinech pak Be2Can uvede aktuální oceňované filmy, z nichž některé se už tento rok objevily na domácích festivalech (Karlovy Vary, Art Film Fest), ale jiné na svou českou či slovenskou premiéru stále čekají. Mezi hlavní lákadla tak patří držitel letošní Zlaté palmy z Cannes, více než tříhodinový Zimní spánek respektovaného tureckého režiséra Nuri Bilge Ceylana. V programu je také nový 3D snímek Jeana-Luca Godarda Sbohem jazyku, který na canneském festivalu vyhrál Cenu poroty. Z letošního Berlinale festival vybral snímek Hanse Pettera Molanda Boj sněžného pluhu s mafií. Be2Can zařazuje rovněž oceňované filmy z vedlejších sekcí prestižních festivalů, například Vyšší moc Rubena Östlunda (Cena poroty v canneské sekci Jiný pohled) nebo dokument Velkolepé muzeum Johannese Holzhausena (cena Caligari Film Award z letošní berlínské sekce Forum).

Online služba VOD pak nabídne celkem 50 snímků, kromě jiného minulé vítěze velkých festivalů, Život Adele nebo Pozici dítěte. Přibližně stejné množství filmů bude možné zhlédnout prostřednictvím televizního kanálu Film Europe Channel, který vysílá od roku 2011.

Další informace včetně kompletního seznamu filmů a festivalového programu naleznete na oficiálních stránkách Be2Can.

Přečteno 2064x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #116

#116

duben 2018DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY událost týdne

Kino na Hranici

Anketa čtenářů Cinepuru

Dny evropského filmu

Febiofest

Dějiny na 8

68. Berlinale

MFF Rotterdam

ÍRÁN:CI 2018


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Na Anifilm přijede oscarový režisér i tvůrci z Pixaru

Kino na Hranici

Agnieszka Holland točí film o statečném velšském novinářovi

Pedro Almodóvar připravuje film o stárnoucím režisérovi

Steven Soderbergh natočí film o kauze Panama Papers


RUBRIKY

anketa (23) / český film (72) / český talent (33) / blu-ray (12) / cinepur choice (34) / dvd (120) / editorial (90) / fenomén (68) / festival (62) / fragment (18) / glosa (211) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (111) / komiks (10) / kritika (731) / minikritika (112) / nekrolog (1) / novinka (650) / objev (3) / pojem (36) / portrét (6) / profil (98) / reflexe (24) / report (99) / rozhovor (153) / scénář (4) / soundtrack (37) / téma (848) / televize (89) / tisková zpráva (1) / událost týdne (202) / video (2) / videoart (16) / videohra (54) / web (41) / zoom (150)