Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Program benátského Týdne kritiků

Program benátského Týdne kritiků

novinka / Redakce / 26. 7. 2014

Národní unie italských filmových kritiků a Benátské Biennale ohlásili program 29. ročníku Týdne filmových kritiků, nezávislé sekce Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách (27. 8. - 6. 9.). V programu se objeví sedm celovečerních režisérských debutů a dvojice filmů, které budou uvedeny mimo soutěž.

Zahajovacím filmem bude íránský Melbourne(r. Nima Javidi), drama o mladém páru, který se vydává studovat do Austrálie, jenže jen několik hodin před odletem se neúmyslně zaplete do tragické události. Letošní přehlídku, v níž převládají thrillery či melodramata, zakončí italská komedie Arance e martello (The Market), režisérský debut novináře a bloggera Diega Bianchiho.

Dalším italským filmem je dokumentární snímek Ivana Gergoleta Dancing with Maria o devadesátileté tanečnici z Buenos Aires, která ve své taneční škole pracovala hlavně s lidmi s mentálním a tělesným postižením a nyní se potýká s vlastním stárnutím. Dalšími snímky jsou čínský Binguan (The Coffin in the Mountain, r. Xin Yukon), vietnamský Đập cánh giữa không trung (Flapping in the Middle of Nowhere, r. Nguyễn Hoàng Điệp), srbský Ničije dete (No One’s Child, r. Vuk Ršumović), francouzský Terra battue (40-Love, r. Stéphane Demoustier), palestinský Villa Touma (r. Suha Arraf) a Zerrumpelt Herz (The Council of Birds, r. Timm Kröger).

Přečteno 1555x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #120

#120

prosinec 2018DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Sofia Coppola připravuje další film s Billem Murraym

Slovenský režisér Bebjak natáčí film o útěku z Osvětimi

V Číně přišli diváci houfně na artový film v domnění, že uvidí romantickou komedii

Cuarónův film Roma vstoupí v prosinci do vybraných českých kin

V Amsterdamu vyhrál dokument o nástupu fašismu v Indii

Tereza Nvotová připravuje nový hraný film Světlonoc

Kelly Reichardt se ve svém dalším filmu vrátí na Divoký západ

Televize HBO dala zelenou minisérii s Markem Ruffalem


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

MFF Rotterdam

Sofia Coppola připravuje další film s Billem Murraym

Slovenský režisér Bebjak natáčí film o útěku z Osvětimi

V Číně přišli diváci houfně na artový film v domnění, že uvidí romantickou komedii

Scandi 2019


RUBRIKY

anketa (23) / český film (78) / český talent (33) / blu-ray (12) / cinepur choice (34) / dvd (121) / editorial (94) / fenomén (70) / festival (74) / fragment (18) / glosa (211) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (114) / komiks (10) / kritika (767) / minikritika (112) / nekrolog (1) / novinka (695) / objev (3) / pojem (36) / portrét (9) / profil (102) / reflexe (24) / report (105) / rozhovor (157) / scénář (4) / soundtrack (41) / téma (873) / televize (96) / tisková zpráva (1) / událost týdne (225) / video (2) / videoart (16) / videohra (58) / web (42) / zoom (153)