Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Program benátského Týdne kritiků

Program benátského Týdne kritiků

novinka / Redakce / 26. 7. 2014

Národní unie italských filmových kritiků a Benátské Biennale ohlásili program 29. ročníku Týdne filmových kritiků, nezávislé sekce Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách (27. 8. - 6. 9.). V programu se objeví sedm celovečerních režisérských debutů a dvojice filmů, které budou uvedeny mimo soutěž.

Zahajovacím filmem bude íránský Melbourne(r. Nima Javidi), drama o mladém páru, který se vydává studovat do Austrálie, jenže jen několik hodin před odletem se neúmyslně zaplete do tragické události. Letošní přehlídku, v níž převládají thrillery či melodramata, zakončí italská komedie Arance e martello (The Market), režisérský debut novináře a bloggera Diega Bianchiho.

Dalším italským filmem je dokumentární snímek Ivana Gergoleta Dancing with Maria o devadesátileté tanečnici z Buenos Aires, která ve své taneční škole pracovala hlavně s lidmi s mentálním a tělesným postižením a nyní se potýká s vlastním stárnutím. Dalšími snímky jsou čínský Binguan (The Coffin in the Mountain, r. Xin Yukon), vietnamský Đập cánh giữa không trung (Flapping in the Middle of Nowhere, r. Nguyễn Hoàng Điệp), srbský Ničije dete (No One’s Child, r. Vuk Ršumović), francouzský Terra battue (40-Love, r. Stéphane Demoustier), palestinský Villa Touma (r. Suha Arraf) a Zerrumpelt Herz (The Council of Birds, r. Timm Kröger).

Přečteno 1654x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #125

#125

říjen 2019DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Na Netflixu se rýsuje prequel k Čínské čtvrti. Je u toho Fincher

Peter Kerekes dokončuje svůj hraný debut Cenzorka

Damien Chazelle svůj příští film zasadí do Hollywoodu 20. let

Paul Schrader chystá film o moderním Vilému Tellovi z casina

Dvacátá Mezipatra proběhnou v proudu změn

Českou radost na Ji.hlavě vyhrál dokumentární portrét Sólo

Fincher našel svého Orsona Wellese pro životopisný film Mank

Dario Argento připravuje autorský hororový seriál Longinus


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Na Netflixu se rýsuje prequel k Čínské čtvrti. Je u toho Fincher

Festival francouzského filmu

Peter Kerekes dokončuje svůj hraný debut Cenzorka

Damien Chazelle svůj příští film zasadí do Hollywoodu 20. let

Feinkošt


RUBRIKY

anketa (24) / český film (86) / český talent (33) / blu-ray (12) / cinepur choice (34) / dvd (121) / editorial (99) / fenomén (73) / festival (88) / fragment (18) / glosa (213) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (118) / komiks (10) / kritika (814) / minikritika (113) / nekrolog (1) / novinka (744) / objev (3) / pojem (36) / portrét (12) / profil (106) / reflexe (24) / report (111) / rozhovor (162) / scénář (4) / soundtrack (46) / téma (905) / televize (104) / tisková zpráva (1) / událost týdne (245) / výstava (1) / video (2) / videoart (16) / videohra (63) / web (42) / zoom (158)