Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Program benátského Týdne kritiků

Program benátského Týdne kritiků

novinka / Redakce / 26. 7. 2014

Národní unie italských filmových kritiků a Benátské Biennale ohlásili program 29. ročníku Týdne filmových kritiků, nezávislé sekce Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách (27. 8. - 6. 9.). V programu se objeví sedm celovečerních režisérských debutů a dvojice filmů, které budou uvedeny mimo soutěž.

Zahajovacím filmem bude íránský Melbourne(r. Nima Javidi), drama o mladém páru, který se vydává studovat do Austrálie, jenže jen několik hodin před odletem se neúmyslně zaplete do tragické události. Letošní přehlídku, v níž převládají thrillery či melodramata, zakončí italská komedie Arance e martello (The Market), režisérský debut novináře a bloggera Diega Bianchiho.

Dalším italským filmem je dokumentární snímek Ivana Gergoleta Dancing with Maria o devadesátileté tanečnici z Buenos Aires, která ve své taneční škole pracovala hlavně s lidmi s mentálním a tělesným postižením a nyní se potýká s vlastním stárnutím. Dalšími snímky jsou čínský Binguan (The Coffin in the Mountain, r. Xin Yukon), vietnamský Đập cánh giữa không trung (Flapping in the Middle of Nowhere, r. Nguyễn Hoàng Điệp), srbský Ničije dete (No One’s Child, r. Vuk Ršumović), francouzský Terra battue (40-Love, r. Stéphane Demoustier), palestinský Villa Touma (r. Suha Arraf) a Zerrumpelt Herz (The Council of Birds, r. Timm Kröger).

Přečteno 1623x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #122

#122

duben 2019DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Cannes uvede nový seriál Nicolase Windinga Refna

Locarno udělí cenu za celoživotní přínos Johnu Watersovi

Francis Ford Coppola se vrací k ambiciózní sci-fi Megalopolis

Tři české animované filmy budou soutěžit na festivalu v Annecy

6 filmů z Febiofestu, které byste si neměli nechat ujít

Na známém festivalu Visions du Réel se představí tři české filmy

Odchází šéf HBO a s ním končí i celá jedna televizní éra

Schrader připravuje "neo-meta western" s Willemem Dafoem


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

My Street Films

Cannes uvede nový seriál Nicolase Windinga Refna

Locarno udělí cenu za celoživotní přínos Johnu Watersovi

Finále Plzeň

Francis Ford Coppola se vrací k ambiciózní sci-fi Megalopolis


RUBRIKY

anketa (24) / český film (80) / český talent (33) / blu-ray (12) / cinepur choice (34) / dvd (121) / editorial (96) / fenomén (72) / festival (80) / fragment (18) / glosa (213) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (116) / komiks (10) / kritika (785) / minikritika (112) / nekrolog (1) / novinka (708) / objev (3) / pojem (36) / portrét (10) / profil (104) / reflexe (24) / report (106) / rozhovor (158) / scénář (4) / soundtrack (43) / téma (885) / televize (99) / tisková zpráva (1) / událost týdne (231) / video (2) / videoart (16) / videohra (60) / web (42) / zoom (156)