Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Benátky zahájí Iñárritův Birdman, Anderson v soutěži

Benátky zahájí Iñárritův Birdman, Anderson v soutěži

novinka / Redakce / 24. 7. 2014

Snímek Alejandra Gonzáleze Iñárritu Birdman zahájí letošní ročník filmového festivalu v Benátkách (27. 8. - 6. 9.). Inarritu obsadil do komedie o bývalé herecké hvězdě, kterou kdysi proslavila role ikonického supehrdiny a jež se snaží o návrat na Broadwayi, Michael Keatona, Edwarda Nortona nebo Naomi Watts.

Mezi dvacítkou filmů soutěžních filmů se dále objeví například drama The Cut předního německého režiséra Fatih Akina, životopisný Pasolini Abela Ferrary s Willem Dafoe točící se hlavně kolem umělcovy "zvláštní" smrti v roce 1975, 3 srdce Benoïta Jacquota nebo nový dokument Joshuy Oppenheimera - autora ceněného The Act of Killing - The Look of Silence o rodině, která přežila genocidu a konfrontuje vraha jednoho z jejích členů.

Do soutěže se dostala i snímek Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (A Pigeon Sat On A Branch Reflecting On Existence) švédského režiséra Roy Anderssona, Cena slávy (The Price of Fame) Francouze Xaviera Beauvoise, který je příběhem dvou zlodějů majících v úmyslu zpeněžit dělo Charlie Chaplina, nebo komorní drama Davida Gordona Greena Manglehorn. V něm si Al Pacino zahrál chlapíka z malého města v Texasu, který se nikdy nesrovnal se ztrátou své první lásky. Vedle Pacina, jenž do Benátek doprovodí i drama Barry Levinsona The Humbling, se ve filmu objeví Holly Hunter nebo Harmony Korine.

Mimo soutěž budou například uvedeny snímky dvou veteránů amerického filmu: Petere Bogdanoviche She’s Funny That Way a Joe Danteho Burying The Ex. Mladší generaci bude zastupovat Lisa Chodolenko s filmem Olive Kitteridge s Frances McDormand a Billem Murraym nebo James Franco s The Sound And The Fury. Lars Von Trier obšťastní Lido director’s cut verzí Nymphomanky Vol II, jedničku předvedl už v Berlíně. Festival zakončí snímek čínské režisérky působící v Hongkongu Ann Hui The Golden Era

.

O držiteli Zlatého lva rozhodne porota ve složení Alexandre Desplat (prezident), čínská herečka Joan Chen, německý režisér Philip Groning, rakouská režisérka Jessica Hausner, indický spisovatel Jhumpa Lahiri, britský herec Tim Roth nebo palestinský režisér Elia Suleiman.

Přečteno 1720x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #125

#125

říjen 2019DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Damien Chazelle svůj příští film zasadí do Hollywoodu 20. let

Paul Schrader chystá film o moderním Vilému Tellovi z casina

Dvacátá Mezipatra proběhnou v proudu změn

Českou radost na Ji.hlavě vyhrál dokumentární portrét Sólo

Fincher našel svého Orsona Wellese pro životopisný film Mank

Dario Argento připravuje autorský hororový seriál Longinus

Park Chan-wook natočí remake satirického filmu Sekera

EKOFILM přiveze 25 filmů i světové osobnosti kinematografie


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Damien Chazelle svůj příští film zasadí do Hollywoodu 20. let

Feinkošt

Paul Schrader chystá film o moderním Vilému Tellovi z casina

Dvacátá Mezipatra proběhnou v proudu změn

Aussie & Kiwi Film Fest


RUBRIKY

anketa (24) / český film (86) / český talent (33) / blu-ray (12) / cinepur choice (34) / dvd (121) / editorial (99) / fenomén (73) / festival (88) / fragment (18) / glosa (213) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (118) / komiks (10) / kritika (814) / minikritika (112) / nekrolog (1) / novinka (742) / objev (3) / pojem (36) / portrét (12) / profil (106) / reflexe (24) / report (111) / rozhovor (161) / scénář (4) / soundtrack (46) / téma (905) / televize (104) / tisková zpráva (1) / událost týdne (244) / výstava (1) / video (2) / videoart (16) / videohra (63) / web (42) / zoom (158)