Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Film o Pasolinim natáčí jeho bývalý asistent

Film o Pasolinim natáčí jeho bývalý asistent

novinka / Redakce / 10. 7. 2014

Režisér David Grieco začal natáčet film La Macchinazione o Pieru Paolu Pasolinim. Vedle řady filmových portrétů o osobnostech jako jsou Clint Eastwood, John Woo, Robin Williams, Rod Steiger nebo Liv Ullmann natočil Grieco také kriminální thriller Evilenko (2004). Grieco si zahrál v Pasolinově filmu Teorema (1968), později s ním spolupracoval jako asistent režie a 2. listopadu 1975 byl jedním z prvních svědků, kteří se dostali na místo režisérovy vraždy. Od smrti italského režiséra, básníka a spisovatele uplyne příští rok 40 let a dosud nebylo uspokojivě objasněno, zda se jednalo o vraždu spojenou s mafií, Pasoliniho soukromím či politikou.

Film, v němž hlavní roli režiséra ztvární italský herec a zpěvák Massimo Ranieri, se odehrává během posledních tří měsíců Pasoliniho života a mapuje také jeho vztah s mladíkem Pinem Pelosim, který byl později za vraždu odsouzen. V těchto posledních měsících Pasolini dokončuje svůj poslední film Saló aneb 120 dnů sodomy a román Petrolio. Po krádeži negativů k filmu se Pasolini vydává na římské předměstí Ostia, kde je v noci z 1. na 2. listopadu zavražděn.

La Macchinazione vzniká v italsko-francouzské koprodukci, film produkují společnosti Propaganda Italia a To Be Continued Productions ve spolupráci s Lazio Film Commision. Autorem scénáře je Guido Bulla a David Grieco, kameramanem Fabio Zamarion, hudby k filmu se ujme Angelo Badalamenti. Natáčení v Římě a okolí potrvá do poloviny srpna.

Delší dobu očekávaný film o Pasolinim připravuje také americký režisér Abel Ferrara. Ve filmu Pasolini, který je nyní v postprodukci, se v hlavní roli objeví Willem Dafoe.

Přečteno 1595x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #125

#125

říjen 2019DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Damien Chazelle svůj příští film zasadí do Hollywoodu 20. let

Paul Schrader chystá film o moderním Vilému Tellovi z casina

Dvacátá Mezipatra proběhnou v proudu změn

Českou radost na Ji.hlavě vyhrál dokumentární portrét Sólo

Fincher našel svého Orsona Wellese pro životopisný film Mank

Dario Argento připravuje autorský hororový seriál Longinus

Park Chan-wook natočí remake satirického filmu Sekera

EKOFILM přiveze 25 filmů i světové osobnosti kinematografie


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Damien Chazelle svůj příští film zasadí do Hollywoodu 20. let

Feinkošt

Paul Schrader chystá film o moderním Vilému Tellovi z casina

Dvacátá Mezipatra proběhnou v proudu změn

Aussie & Kiwi Film Fest


RUBRIKY

anketa (24) / český film (86) / český talent (33) / blu-ray (12) / cinepur choice (34) / dvd (121) / editorial (99) / fenomén (73) / festival (88) / fragment (18) / glosa (213) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (118) / komiks (10) / kritika (814) / minikritika (112) / nekrolog (1) / novinka (742) / objev (3) / pojem (36) / portrét (12) / profil (106) / reflexe (24) / report (111) / rozhovor (161) / scénář (4) / soundtrack (46) / téma (905) / televize (104) / tisková zpráva (1) / událost týdne (244) / výstava (1) / video (2) / videoart (16) / videohra (63) / web (42) / zoom (158)