Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Začíná francouzský festival ekologického filmu

Začíná francouzský festival ekologického filmu

novinka / Redakce / 17. 6. 2014

Dokumentární filmy, televizní programy, firemní filmy a veřejné informační kampaně, které se zabývají tématy jako jsou změna klimatu, obnovitelné zdroje energie, zelená ekonomika či udržitelný rozvoj, se představí ve třech soutěžních sekcích na třetím ročníku francouzského festivalu Deauville Green Awards od 17. – do 19. června. Letošní ročník bude věnován Německu. „Rozhodli jsme se zaměřit na země, které se zavázaly k řešení problémů v oblasti životního prostředí,“ uvedl ředitel festivalu Jean-Charles Pentecouteau.

„Rozhodnutí sponzorovat festival, který je věnován tématu stejně důležitém jako je životní prostředí, bylo velmi snadné,“ sdělil Fried Nilsen, ministerský rada pro kulturní záležitosti na německém velvyslanectví. Partnery Deauville Green Awards jsou velvyslanectví Německa, francouzsko-německá obchodní komora a Goethe institut v Paříži. Na festivalu bude pak představena kolekce německých dokumentárních filmů a firemních filmů s tématem ekologie ve spolupráci s německým filmovým archivem. Kromě toho pak festival upozorní na německou obdobu festivalu Green Screen Festival.

Tato příležitost bude také sloužit k diskuzím u kulatého stolu o udržitelnosti filmového průmyslu. Odborníci z filmových organizací jako je Ecoprod, Green Film Initiative a Filmförderung Hamburg Schleswig-Holstein budou probírat opatření, která mohou omezit uhlíkovou stopu filmové produkce.

Přečteno 1409x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #122

#122

duben 2019DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Cannes uvede nový seriál Nicolase Windinga Refna

Locarno udělí cenu za celoživotní přínos Johnu Watersovi

Francis Ford Coppola se vrací k ambiciózní sci-fi Megalopolis

Tři české animované filmy budou soutěžit na festivalu v Annecy

6 filmů z Febiofestu, které byste si neměli nechat ujít

Na známém festivalu Visions du Réel se představí tři české filmy

Odchází šéf HBO a s ním končí i celá jedna televizní éra

Schrader připravuje "neo-meta western" s Willemem Dafoem


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

My Street Films

Cannes uvede nový seriál Nicolase Windinga Refna

Locarno udělí cenu za celoživotní přínos Johnu Watersovi

Finále Plzeň

Francis Ford Coppola se vrací k ambiciózní sci-fi Megalopolis


RUBRIKY

anketa (24) / český film (80) / český talent (33) / blu-ray (12) / cinepur choice (34) / dvd (121) / editorial (96) / fenomén (72) / festival (80) / fragment (18) / glosa (213) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (116) / komiks (10) / kritika (785) / minikritika (112) / nekrolog (1) / novinka (708) / objev (3) / pojem (36) / portrét (10) / profil (104) / reflexe (24) / report (106) / rozhovor (158) / scénář (4) / soundtrack (43) / téma (885) / televize (99) / tisková zpráva (1) / událost týdne (231) / video (2) / videoart (16) / videohra (60) / web (42) / zoom (156)